Net Gelirim

Forex & Affiliate Marketing

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube

Aweber | Türkçe Kullanım

Posted by admin Ocak - 14 - 2011 2 Comments

Aweber Nedir? | Aweber Nasıl Kullanılır?

Aweber nedir? Hiç tartışmasız internette ki en kaliteli autoresponder servisidir Aweber. Tabi ki Aweber sadece bir autoresponder değil. Autoresponder‘ı Türkçeye otomatik cevaplayıcı olarak çevirebiliriz. Yani siz diyelim ki 1 haftalığına şehir dışına tatile çıktınız ve internete giremeyeceksiniz. Bu 1 hafta boyunca size mail gönderenleri durumdan haberdar etmek için. “Şuan maillerime bakamıyorum. …. tarihinde geri döndüğümde size haber veririm.” gibi bir şablon mail hazırlarsınız ve autoresponder servisi bu maili otomatik olarak size mail gönderen herkeze gönderir.

Fakat tabiki Aweber bundan çok daha fazlası. Dünyanın en iyi mail servisi olarak kabul edilmesinin belirli nedenleri var. Mükemmel teknik alt yapısı, üyelerine sunduğu destek, kullanıcı dostu kontrol paneli, mükemmel tasarımlara sahip mail şablonları ve webformları, tek bir tuşa basarak binlerce kişiye aynı anda mail gönderebilme, kolaylıkla 3-5-7-9 aylık yada 1 senelik (limitsiz) mail kampanyaları hazırlama imkanı..

Aweber Dünyanın En Kaliteli Autoresponder Servisi

Aweberın avantajlarından birisi mükemmel kalitede mail ve webform şablonları olması. Eğer bir ürün yada hizmetin tanıtımını, satışını yapıyorsanız abonelerinize gönderdiğiniz maillerin göze hoş görünmesi (kaliteli olması) son derece önemlidir. Çünkü bir anlamda bu mailler sizin ürününüz için vitrin vazifesini görür. Aweberde işinizle ilgili harika şablonlar bulabilirsiniz.

Diğer rakiplerine oranla, ( mesela en büyük yakibi Getresponse )Aweber teknik alt yapısı en sağlam autoresponder servisidir. Bu sayede Aweber ile tek bir tuşa basarak binlerce mail gönderebilir ve bu maillerin hiçbirisinin spame düşmemesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki toplu mail gönderimi yapabilmek için yeterli sayıda izinli mail abonelerinizin olması gerekiyor.

Eğer online marketing sistemleriyle ilgileniyorsanız (affiliate marketing, network marketing….vs) ve bir websiteniz, blogunuz varsa mutlaka bir mail servisiyle çalışmalısınız. Çünkü normalde herhangi bir iş için iletişime geçtiğiniz insanları zamanla kaybedersiniz ama bir mail listesi oluşturur ve konuyla ilgili kişileri bu mail listesine katılmaya ikna edersiniz artık o kişiyle kendisi mail listenizden çıkmak isteyinceye kadar iletişiminiz kopmaz ve bu size çok çok çok büyük bir avantaj sağlar. Size neden bukadar büyük bir avantaj sağladığını anlatmaya çalışayım. Mail listesinde 10.000’den fazla abonesi olan bir tanıdığım var A.B.D’de ve bu adam mail listesindekilere ayda sadece bir mail gönderek binlerce dolarlık satış yapabiliyor! Ama yurt dışındaki profosyonel marketerlar bu servisi nasıl kullanmaları gerektiğini biliyorlar. Mail listesindekilere herseferinde sadece satış yapmak için mail göndermiyorlar. İlk önce abonelerine bilgilendirici ve konuyla ilgili yardım edici mailler hazırlıyorlar ve bu maillerle bir mail kampanyası oluşturup bu mailleri düzenli olarak abonelerine gönderiyorlar. Bu sayede ilk olarak abonelerle arasında bir güven bağı oluşturuyorlar. Daha sonra bu bilgilendirici maillerde konuyla ilgili bir ürünün tanıtımını ve reklamını yapıyorlar ve ürünü tavsiye ediyorlar. Aboneleri bu konuyla ilgili karşısında ki kişiye güvendikleri için çok iyi bir oranda geri dönüşüm oluyor yapılan reklamla ilgili.

Aweber ile etkili mail kampanyaları düzenleyebilir ve oturduğunuz yerden para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz. Nasılmı?

Diyelim ki bir ressamsınız ve internette ki websiteniz üzerinden videolu anlatımlarla beraber resim dersleri vermek istiyorsunuz. Aweber’da vereceğiniz resim dersleri ile ilgili 3 ay sürecek bir email kampanyası oluşturabilir ve tek bir kampanya oluşturarak başka hiçbirşey yapmadan oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Çünkü kursunuza katılan her yeni aboneye 3 ay boyunca hazırladığınız mailler düzenli olarak gönderilir.  Diyelim ki kursa katılanlara üç günde bir ders maili göndermek istiyorsunuz. Kursun 3 ay süreceğini düşünürsek toplamda 30 tane ders I Heart AWeber.commaili hazırlamanız gerekiyor. Ders mailinin içine önceden hazırlamış olduğunuz videolu ders eğitimin linkini yerleştirebilirsiniz ve yazılı olarakta gerekli bilgileri verirsiniz öğrencilerinize. Daha sonra kursa yeni katılan birisi olduğunda katılımından itibaren her 3 günde bir sırasıyla hazırlamış olduğunuz mailler gönderilir.Yaz kış kursu kapatmanıza gerek yok, elektrik, su, kira gibi dertleriniz yok, insanlarla birebir uğraşmanıza gerek yok….vs Ayrıca bu mail kampanyasını bir kere hazırlayacaksınız ve bir daha uğraşmayacaksınız. Bu yüzden kurs ücretini düşük tutup sürümden kazanabilirsiniz. Oldukça güzel öyle değilmi 🙂

Aweber Türkçe Kullanım Klavuzu!

Aweber Türkçe olsaydı ne güzel olurdu değilmi? Evet çok güzel olurdu ve olduda! Hemde videolu anlatımlar eşliğinde! Sizin için hazırladığım bedava kurs programına katılarak Aweber’ı hiç bir ingilizce bilgisine sahip olmadan rahatlıkla kullanabileceksiniz. Kursa katılmak isteyenler aşşağıda ki formu doldursun. Mailinize 1 hafta boyunca günde bir tane olmak üzere hergün bir eğitim videosu gönderilecek.

Hazırladığım kursun derslerinden birini örnek olması için buraya ekliyorum.

YouTube Preview Image

Evet bu videolu eğitim kursları sayesinde hiç bir ingilizce bilgisine sahip olmasan bile kolaylıkla mail kampanyaları düzenliyebilecek, kaliteli mail şablonlarını düzenlemeyi öğrenecek, şık tasarımlı webformları yaratıp bunları kendi websitende istediğin şekilde ziyaretçilerine gösterebileceksin.

Aweber’ın en güzel taraflarından birisi ilk ay kullanımı sadece $1. Eğer servis hoşunuza giderse sonra ki aylarda aylık $19 ödüyorsunuz. Online Marketing sistemleriyle uğraşan birisi için aylık $19 karşılığında böyle bir servisi almak mükkemmel bir şey. Aşşağıda ki bannerdan Awaber ana sayfasına gidip kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemini basitçe nasıl yapabileceğinizi videodan görebilirsiniz.

YouTube Preview Image

Bir teşekkür yeterli…

Related Posts with Thumbnails

Popularity: 15% [?]

2 Responses so far.

 1. Murat Yıldız diyor ki:

  Merhaba. Aweber eğitim kursuna bende katılmak istiyorum. Hazırladığınız video kurslarını ilkinden itibaren bana da yollamanızı rica ediyorum. teşekkürler

 2. admin diyor ki:

  Yukarıda ki Aweber Eğitim Kursu formunu doldurarak katılabilirsiniz.