Net Gelirim

Forex & Affiliate Marketing

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube

Tavsiye Ettiklerim

Posted by admin Haziran - 6 - 2010 3 Comments

İnternetten para kazanma konusu ile ilgiliyseniz biliyorsunuzdur. Son 1 yıldan beri Türkiye’de bu konuda oldukça hızlı bir ilerleme oldu. Affiliate Marketing (satış ortaklığı) ve Network Marketing (çok katlı pazarlama) sektörleri müthiş bir hızla büyüme devam ediyor. Network Marketing sektöründe 2010 yılında büyük bir artış yaşanacağını 2007’deki yazılarımda söylüyordum. Tahminlerimde yanılmadığımı haftada bir yenisini duyduğumuz Network Marketing şirketlerinden görüyoruz. Türkiye’de ve dünyada bu sektördeki büyüme dahada hızlanarak artacak gibi görünüyor.

Affiliate Marketing yani satış ortaklığı sektörünün ülkemizde yaygınlaşmasının öncüsü ise hiç şüphesiz başta Google Kazançları kitabının yazarı Musa Erdoğmuş ve hemen arkasından piyasaya çıkan Para Babası kitabının yazarı Şerafettin Arslan. Musa bey bu sektörün Türkiyede yaygınlaşması için Google Kazançları kitabını yazdıktan bir süre sonra xticaret.com’u kurarak yerli clickbank’ı kurma sloganıyla yola çıkmıştı. Şimdi bu hedefine hergün biraz daha yaklaştığını görüyoruz. Şerafettin bey ise kısa süre önce çıkardığı ikinci kitabı Facebook Para Rehberi kitabı ile yine bir ilki gerçekleştirdi ve dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci sitesi olan facebook’tan nasıl para kazanılabileceğinin yollarını tamamen Türkçe olarak anlattı kitabında.

Şuan piyasada sayısı her geçengün artan wealth (internetten para kazanma konusu ile ilgili) kitaplar var. Bu konu ile yeni ilgilenmeye başlayan arkadaşların seçim yapmalarını kolaylaştırmak için. Kendi tecrübelerimdende faydalanarak bir kaç tavsiyede bulunacağım. Bu sayede başlangıç aşamasında neler yapılması gerektiği konusunda girişimci arkadaşlar bir fikir sahibi olabilirler.

1. XTicaretAslında XTicaret üyeliği bir tavsiyeden çok zorunluluk. XTicaret tüm bu kitaplarda anlatılan affiliate marketing yani satış ortaklığı sistemini Türkiyede ki uygulayabilmeniz için kayıt olmanız gereken yer. XTicaret Türkiye’de affiiate marketing sisteminin merkezi konumunda. %75’lere varan komisyonlarla ürünleri satabilmek için XTicaret’e satış ortağı olarak üye olmanız gerekiyor. Üyelik ücreti şuan tek seferlik olmak üzere 20 TL. Bu işten ciddi olarak para kazanmak isteyenler için çokta yüksek bir ücret değil sanırım.

XTicaret’e üye olmak için tıklayınız.

2. Zenginlik Zamanı Eğitim Seti

Uzun zamandan beri üzerinde çalıştığım eğitim setini nihayet bitirdim. Blogumu takip edenlerin bilebileceği gibi ben geçimimi internetten kazandığım parayla sürdüren bir insanım. Zenginlik Zamanı eğitim setini hazırlarken amacım internet üzerinden para kazanmak isteyen insanlara gerçekten elle tutulur sağlam ve işe yarar bilgiler içeren bir eğitim seti hazırlamaktı. Bunu da başardığımı düşünüyorum.

Bu eğitim setinde anllattığım tüm yöntemler kendi uyguladığım yöntemler ve bu yöntemleri uygulayabilen herkesin aynı şekilde para kazanabileceğini biliyorum.

Zenginlik Zamanı Eğitim Setini alan kişiler kesinlikle bu eğitim seti aldıktan sonra “peki benim yapmam gereken ne?” sorusunu sormayacaklar. Bu eğitim setinde kendi uyguladığım yöntemleri bire bir anlattım. Eğitim setini alanlar herhangi bir sorun yada kafalarına takılan bir soru olduklarında direk benimle muhattab olabilecekler.

Şunu biliyorum ki çağımız internet çağı ve kafası çalışan girişimci insanlar bu içinde olduğumuz çağı kendi çıkarlarına kullanabilirler. Zenginlik Zamanı Eğitim Setini hazırlama amacım, günde bir kaç saatini internete ayırabilen ve internetten para kazanılabileceğini kavrayan insanlara yol göstermek, kendi kazandığım yöntemleri bu eğitim setini alan insanlara aktarabilmek.

Ürünün tanıtım sayfasına gitmek için tıklayınız.

3. Google Kazançları


Herzaman olduğu gibi satış ortaklığı sistemi ile ilgilenen girişimcilere ilk tavsiyem Google Kazançları kitabı olacak. Musa bey Türkiyede yazılmış bu ilk Türkçe wealth kitap sayesinde kitlelerin bu sistemle tanışması sağlamış ve kitapta anlatılan yöntemleri uygulayarak aylık binlerce doların nasıl kazanılabileceğinin yöntemini anlatmıştır. Google Kazançları kitabı için yazdığım inceleme için “Google Kazançları İncelemesi” yazısına bakınız. Kitabının ana sayfasına gitmek için tıklayınız.

4. Para Babası

Para Babası kitabında farklı bir anlatımla affiliate marketing sisteminden bahsedilmiş ve bununla beraber tüm dünyada ve artık ülkemizde de yaygın olarak olarak kullanılan “drop shipping” yöntemi ile nasıl para kazanıalabileceğinin yolları anlatılmıştır. Konu ile ilgilenen herkese kesinlikle tavsiye edilir. Kitabın ana sayfasına gitmek için tıklayınız.

5. Facebook Para Rehberi

Para Babası kitabının yazarı Şerafettin Arslanın Türkçe olarak yazdığı 2. kitap olan Facebook Para Rehberi kitabını özellikle facebook’ta zaman geçiren ve konuyla ilgili olan herkese tavsiye ediyorum. Facebook’ta geçirdiğiniz vakiti nakite dönüştürmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere kitabında yer vermiş Şerafettin bey. Satmak istediğiniz bir ürünü facebbok’ta nasıl pazarlamanız gerektiği, facebook reklam aracının nasıl etkili bir şekilde kullanmanız gerektiği, kalabalık gruplar kurarak insanlarla etkileşim halinde kalarak nasıl satışlarınızı arttırabileceğiniz gibi konularda sizi yönlendiriyor ve yapmanız gerekenleri açık ve anlaşılır bir dille anlatıyor. Facebook para rehberi kitabı internetten para kazanma konusu ile ilgili tüm girişimcilerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Kitabın ana sayfasına gitmek için tıklayınız.

Piyasada bir çok wealth kitap bulabilirsiniz çeşitli konularda. Benim öncelikli olarak tavsiye ettiğim kitaplar bunlar.

Bunların dışında bu sektörde ki tecrübelerimi ve birikimimi anlattığım kitabım çok yakında hazır olacak. Piyasada ki kitaplar ortalama 50-60 sayfa civarındalar. Benim yazdığım kitap yaklaşık 150 sayfa olacak ve A’dan Z’ye internet üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi, sıfırdan nasıl bir websitesi kurup bu siteyi nasıl bir kazanç kapısı haline getirebileceğinizi anlatan kitabımın yazım süreci devam ediyor.

Yakında tekrar görüşmek üzere herkese bol kazançlar diliyorum…


Related Posts with Thumbnails

Popularity: 6% [?]

3 Responses so far.

 1. akin diyor ki:

  merhaba beyefendi ben eğitim almak istyorum ama bana paragöz kitabı dürüst geldi, sedat deniz yazmış, sitenzde göremedim o yüzden alamadım, biraz bilgi verrseniz ii olur. sağolun

 2. admin diyor ki:

  Merhaba;

  Para Göz kitabını alıp okumadığım için hakkında yorum yapamayacağım. Yukarıda tavsiye ettiğim ürünler affiliate marketing hakkında bana göre öncelikli olarak alınması ve okunması gereken ürünlerdir. Zaten piyasada ki bir çok kitap ve ürün bu iki kitabın ardın piyasaya çıktılar yani bu kitapta ki bilgiler baz alınarak hazırlandılar. O yüzden öncelikli olarak yukarıda ki ürünlerden birini tercih etmenizi öneririm.

  Yaklaşık 2 hafta içerisinde kendi ürünümde hazır hale gelecek. Kitabım 150 sayfa civarında olacak ve videolu eğitimlerle desteklenecek. İnsanlara sıfırdan nasıl websitesi kurulur, bu websitesi nasıl kazanç kapısı haline dönüştürülür bunları öğretmeyi hedefliyorum. Ayrıca hiçbir websitesi kurmadan nasıl yüksek kazançlar elde edilir bunları anlatacağım.

 3. akin diyor ki:

  yormunuz için sağoln ancak ben sedat beyle görştüm ve geröekten dürüst biri die düşünyorum ve bi güven verdi bana sağolsn ödeme yaparkn kolaylk yaptı, paragöz kitabının yararl olacağını düşünüyorum çünki gerçekten kitap dolu dolu gereksiz bişey göremedm. şuan kitabı okuyorm, iyice anlyıp uyguladktan sonra tekrar yazacağm