Net Gelirim

Forex & Affiliate Marketing

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Titan Saadet Zinciri Yanılgısı!

Posted by admin Nisan - 19 - 2009 Titan Saadet Zinciri Yanılgısı! için yorumlar kapalı

Aslında bu yazıyı yazmak için biraz geç kaldım. Uzun zamandır çevremdeki insanlara nezaman Network Marketing sistemleriyle ilgili bilgi vermeye kalksam hemen şöyle bir tepki geliyor karşı taraftan. ” Eskidende böyle bir şey vardı Titian Saadet Zinciri. Aynısı işte! ” Bu yanlış bilgi bugün bir çok kişinin Network Marketing sistemlerine önyargıyla yaklaşmasını sağlıyor malesef. Bu yazıyı bana eskiden bu soruyu soranlara ve ileride soracak olanlara cevap olması için yazıyorum.

NETWORK MARKETİNG NEDİR?

Network Marketing Türkeçeye çok katlı pazarlama olarak çevilebilir. Bugün dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Harward üniversitesinde pazarlama modelleri kapsamında branş dersi olarak okutulmaktadır. Son yıllarda Network Marketing sistemiyle çalışan şirketlerin sayısı tüm dünyada büyük bir hızla artmıştır. Önümüzdeki bir kaç yıl içerisindede bu sektörde büyük bir patlama yaşanacağı öngörülmektedir. Peki ekonomi çevrelerinde neden böyle bir öngörü oluşmuş durumda. Sebebi tüm dünyadaki iş çevrelerinin Network Marketing sisteminin pazarlamadaki gücünü farketmiş olmalarıdır. Network Marketing sistemiyle çalışan firmaların reklam maliyetleri yok denilebilecek kadar azdır. Çünkü ürünlerin reklamını şirket değil tüketiciler yapar. Yine bu sistemle çalışan bir şirket normal şartlarda ürününü satamıyacağı insanlara ürünlerini satma şansına sahip olurlar. Burada son kulanıcı devreye girer ve tavsiye üzerine satışlar gelmeye başlar. Bu yüzden network marketing sistemini bazen tavsiye marketing olarakda görebilirsiniz çeşitli yerlerde. Peki tüketiciler bu firmaların ürünlerini neden tavsiye ederler çevrelerine. Cevabı basit tavsiye eden kişi satılan her üründen yada sisteme katılan her üyeden prim alır. Dahası kendi bulduğu üyenin bulduğu üyelerdende prim alır ve onların bulduklarındanda.. Bu şekilde alt kademelere kadar gider alınan primler. Kaç alt kademeye kadar prim alınacağı şirketten şirkete farklılık göstersede sonuçta bu işten tüketiciler karlı çıkarlar. Tüketici hem kullandığı ürünü indirimli almış olur hemde ürünü tavsiye ettiği ölçüde para kazanır.

Şimdi gelelim Titan Saadet Zincirinin neden yargılandığına..

TİTAN SAADET ZİNCİRİ YASAL DEĞİLDİ!

Halk arasında Titancılar olarak bilinen topluluğun yargılanma sebepleri ortada faturalandırılmış bir ürün olmamasıydı. Devlete vergi vermedikleri gerekçesiyle yani haksız kazanç elde ettikleri gerekçesiyle yargılanmışlardı. Tabi birde parasını alamayan madur vatandaşların şikayetleri vardı. Aynı zamanda dolandırıcılık kapsamındada yargılanmışlardı.

Network Marketing sistemiyle çalışan firmalarda devlete verilmesi gereken tüm vergiler şirket tarafından verilir. Üyelerin primlerden kazandıkları paralardanda %20 kesilerek devlete stopaj vergisi olarak yatırılır şirket tarafından. Bu şirketlerin yasal olmama gibi bir lüxleri yoktur kesinlikle. Sonuçta bu ülkenin başından bir Titan Saadet Zinciri faciası geçmiştir ve hiçkimse okadar masraf yapıp kurduğu şirketinin bu yüzden kapatılmasını istemez. Ayrıca böyle bir durumda şirkete karşı oluşacak tepkilerden kaçınırlar. Sonuçta bu şirketler ürünlerini satmaktadırlar zaten sırf devlete vergi vermedikleri için şirketlerinin kapatılmasına kimse müsade etmez. Ayrıca ufak bir araştırma yaparsanız googleda görebilirsiniz. Şuan dünyada Network Marketing sistemiyle çalışan binlerce firma vardır. Tüm bu firmaların yasa dışı olduğunu söylemek abesle iştigalden başka birşey olmaz sanırım.

Sonuç olarak lütfen bu yazıyı okuduktan sonra Network Marketing sistemlerini Titancılarla kıyaslamaya devam etmeyin. Bunu yaparak bu sisteme katılan, bu iş için emek veren insanlarada haksızlık yaptığınızı unutmayın!

Oksijen Network Marketing yazısındada bu konuyla ilgili bir kaç yorum bulabilirsiniz.

Related Posts with Thumbnails

Popularity: 17% [?]

Comments are closed.